Zajímavé

 ACCR podporuje výstavbu kardiocentra v Ázerbájdžánu

V rámci Ázerbájžánsko-české spolupráce město Hluboká nad Vltavou hostilo ve dnech 12.10 -15.10.2019 delegaci z ázerbájdžánského regionu Ismayilli. Účastníci této delegace byl náměstek hejtmana regionu Ismayilli, Mahmud Sulejmanov, a primář Centralní regionalní nemocnice Ismayilli, MUDr. Firudin Agayev.

Během návštěvy Jihočeského kraje byly probrány veškeré okruhy otázek týkající se ázerbájdžánsko-českého projektu ve věci zřízení centra kardiologie a kardiochirurgie ve městě Ismayilli.

Během návštěvy, kterou zorganizoval spoluzakladatel ACCR, Elčin Kazimov, se ázerbájdžánská delegace seznamovala s Ústřední Nemocnicí Jihočeského kraje ve městě České Budějovice a s jejími  zaměstnanci a činností kardiologického a kardiochirurgického centra nemocnice.

Další den návštěvy se konalo jednání mezi ázerbájdžánskou stranou zastoupenou Chargé d'Affaires Ázerbájdžánu v České republice, Etibarem Abdullayevem, dále Elčinem Kazimovem, Mahmudem Sulejmanovem a Firudinem Agayevem a českou stranou zastoupenou podnikatelem Pavlem Dlouhým a kardiologem MUDr. Ladislavem Pešlem a kardiochirurgem, MUDr. Alešem Mokráčkem.

Během jednaní se obě strany dohodly, že podniknou další kroky k realizaci společného projektu výstavby centra kardiologie a kardiochirurgie v Ismayilli.

Přihlaste se k aktualizaci zpáv

  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram

© Azerbaijan Community in the Czech Republic, 2019.