Arménie znovu v noci bombardovala město Gjandža

Praha/Gjandža 2:17


Jménem představitelů ázerbájdžánské organizace v České republice a česko-ázerbájdžánské komunity se tímto chceme Vás informovat:


Dnes, několik dni po podepsaní humanitárního příměří, Arménie znovu ukázala svoji pravou tvář. Kolem jedné hodiny ráno Arménie (A chtěl bych zdůraznit, že raketový útok nebyl z oblasti Náhorního Karabachu, nýbrž přímo z Arménie!) zaútočila na civilní města Gjandža a Mingečevir.


Výše uvedená města se nachází přes 100 kilometrů od Karabachu a nejsou tam žádné vojenské objekty! Ve městě Gjandža z trosek vyzvedli 40 zraněných osob, prozatím jsou informace o 10 mrtvých, včetně dvou malých děti. Vyprošťováni stále probíhá.


Živé vysílání z města GjandžaTohle je další důkaz toho, že Arménie nemá v úmyslu řešit konflikt mírovým způsobem a nadále se pokouší vyprovokovat Ázerbájdžán k protiútoku, čímž chce aktivovat smlouvu Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (ODKB), která zavazuje Rusko a několik jeho spojenců k zapojení se do konfliktu.


Chtěli bychom podotknout, že na území Arménie do teď není registrovaná ani jedna oběť! Oproti Ázerbájdžánu, který pohřbil již přes 50 civilistu! Také bych chtěl připomenout ten fakt, že Ázerbájdžán neválčí s žádným jiným státem, ale snaží se z vlastní mezinárodně uznané země vyhnat teroristy, kteří obsadili a okupovali 20 procent, opět opakuji, mezinárodně uznaného státu Ázerbájdžán!


112 zobrazení

Přihlaste se k aktualizaci zpáv

  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram

© Azerbaijan Community in the Czech Republic, 2019.