Svědectví z vybombardované Gjandži: Arméni ostřelovali civilisty v jejich domovech


Arménie pod záštitou humanitární pomoci dováží nové rakety z Ruska. Během „humanitárního příměří“ včera v sobotu 10. října 2020 v noci provedla Arménie teroristický útok na město Gjandža, které je druhým největším městem Ázerbájdžánu a které se nenachází nikde poblíž zóny konfliktu.


Děsivý útok v Gjandže zaplatilo životem 9 civilistů, zraněno bylo 35 lidí včetně malých dětí. Zatímco lidé v poklidu spali, Arméni je začali ostřelovat. Během tohoto útoku v ranních hodinách v neděli 11. října 2020 zemřel ve svém domě ve spánku také můj strýc. Jeho manželka byla zraněná, její stav je velmi vážný.


Bohužel svět před tímto zavírá oči, čímž umožňuje arménských separatistů zabíjet civilisty – nevinné lidi. Arménská propaganda a lobbisté, kteří jsou nejsilnější zvláště pak v americké Kalifornii, ve Francii a v Rusku, dezinformují a odmítají přiznat teror, jehož se dopouštějí. Zároveň zneužívají náboženství, o nastalé situaci mluví jako o náboženské válce, staví se do role obětí, aby získali sympatie a přízeň světa.


Rozehráli velkou hru na velké šachovnici, velmoci z tohoto konfliktu těží ve svůj prospěch, denně ale umírají desítky civilistů. Jen málokdy se stane že někdo, kdo má čest a důstojnost, a je zároveň zastáncem spravedlnosti bez výjimky rasy a náboženství promluví objektivně.

Turecko je terčem kritiky hlavně ze strany Arménie a Francii, když poukazuje na neúspěšnost Minské skupiny v řešení konfliktu v tomto regionu. Snahou Arménie je přilákat do konfliktu třetí zemi, což povede k přeměnu v regionální válku.


Přeji ázerbájdžánskému lidu trpělivost a žádám OSN, aby donutila Arménii ke splnění rezoluce OSN!


Nikdo mi už nevrátí mého strýčka zpátky, jen doufám a věřím, že jednou PRAVDA VÍTĚZI NADE VŠÍM! - VERITAS OMNIA VINCIT!

R.Ahmadov

120 zobrazení

Přihlaste se k aktualizaci zpáv

  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram

© Azerbaijan Community in the Czech Republic, 2019.